EMITOS – KNIŽNÍ NAKLADATELSTVÍ
Knížky pro lidi zamýšlející se nad životem a jeho smyslem
Hledat v

Katalog knih

Všechny knihy si lze objednat pouze přes portál Kosmasu.

Tělo a duše

Tělo a duše

Autor: Albert Kreinheder (všechny knihy tohoto autora)

Podtitul: Druhá strana nemoci

Rok vydání: 2008
Vazba: Brož.
Rozměry: 145 x 205 mm
Počet stran: 104 stran

ISBN: 978-80-87171-02-8

Recenze knihy

Koupit knihu na portále Kosmas

Pro Kreinhederovu psychologii je typický velmi osobitý intuitivní přístup k lidskému utrpení. K trpící duši i k bolestmi sužovanému tělu. Albert Kreinheder měl osobní dlouholeté zkušenosti s rakovinou, artritidou a tuberkulózou. Jeho kniha je záznamem o cestě k symbolickému životu, o léčivém působení aktivní imaginace a o průběhu individuačního procesu. Kniha Tělo a duše je výpovědí o autentickém životě žitém v důvěrném vztahu k bytostnému Já.

Z předmluvy Williama O. Walcotta:
„Co dělá Kreinhederovu práci v současné době, kdy je publikováno mnoho psychologických žvástů vydávajících se za vědecké knihy, opravdu jedinečnou, je skutečnost, že je to nanejvýš čtivá kniha o těle a duši, která se téměř obejde bez obvyklého nezáživného pojmového aparátu psychologie. Kreinheder věřil, že podstata lidské zkušenosti není jenom psychologická nebo racionální: je to něco nevýslovného i bezprostředního, vášnivého i bolestného, duchovního i světského, a obojí musí být tolerováno a velebeno. Tato kniha je poslední vůlí umírajícího muže, muže hlubokého vhledu – ale je to především kniha o životě a žití.“

Albert Kreinheder, Ph.D., vystudoval anglickou literaturu na Syrakuské univerzitě a v Claremontu získal doktorát z klinické psychologie. Byl absolventem Institutu C. G. Junga v Los Angeles, kde také po řadu let vedl výcvik budoucích analytiků. Více než pětadvacet let provozoval soukromou praxi. V roce 1990 zemřel na rakovinu.

  Copyright © 2022 Emitos, spol. s r.o.