EMITOS – KNIŽNÍ NAKLADATELSTVÍ
Knížky pro lidi zamýšlející se nad životem a jeho smyslem
Hledat v

Katalog knih

Všechny knihy si lze objednat pouze přes portál Kosmasu.

hadi_pisen

Hadí píseň

Autor: Frédérick Tristan (všechny knihy tohoto autora)

Podtitul: Příběh labyrintu

Vazba: brož.
Rozměry: 125 x 190 mm
Počet stran: 216 stran

ISBN: 978-80-903715-3-8

Koupit knihu na portále Kosmas

Hadí píseň vypráví o zbloudění lidské duše, jejím únosu démony a o Mistru, který se vydá ji hledat a spasit na „cestách střežených anděly“, což nakonec přináší obohacení a spásu pro oba. Dílo čerpá z celé řady světových kultur, takže tentýž příběh se odehrává a postupně mozaikovitě skládá v různých místech a v různých dobách, prolíná se v něm svět islámského esoterismu s židovskou a orientální mystikou i s keltskou tradicí, takže děj příběhu se odehrává všude a vlastně nikde, resp. onde a v onom čase, neboť „jediný skutečný místopis je anonymní a vnitřní“ a poselství Hadí písně je nadčasové a transkulturální.

logo
opicak_sun

Opičák Sun

Autor: Frédérick Tristan (všechny knihy tohoto autora)

Vazba: brož.
Rozměry: 125 x 190 mm
Počet stran: 536 stran

ISBN: 978-80-903715-7-6

Koupit knihu na portále Kosmas

Příběh opičáka Suna je úhelným bodem taoismu, buddhismu a zenu. Zároveň přísně sleduje schéma individuace v klasickém smyslu Jungovy analytické psychologie. První část příběhu je dobýváním světa a druhá část ovládnutím sebe. Teprve když oba jsou dovršeny, dospíváme k moudrosti a jsme schopni ji předat světu.
Román vycházející z čínské legendy o Sunovi, králi opic, který dobyl nebe i peklo a posléze donesl buddhistické svitky z Indie do Číny. První evropská verze této legendy.

  Copyright © 2023 Emitos, spol. s r.o.