EMITOS – KNIŽNÍ NAKLADATELSTVÍ
Knížky pro lidi zamýšlející se nad životem a jeho smyslem
Hledat v

Katalog knih

Všechny knihy si lze objednat pouze přes portál Kosmasu.

Animus a anima v pohádkách

Animus a anima v pohádkách

Autor: Marie-Louise von Franz (všechny knihy tohoto autora)

Rok vydání: 2008
Vazba: Brož.
Rozměry: 145 x 205 mm
Počet stran: 104 stran

ISBN: 978-80-87171-05-9

Koupit knihu na portále Kosmas

Jung říkal, že pokud někdo chce důsledně interpretovat pohádku, bere na sebe úkol natolik náročný, že po jeho splnění musí nastoupit na přinejmenším týdenní dovolenou. Obtížnost výkladu je dána tím, že pohádky zobrazují univerzální funkce psýché, ale přitom neobsahují žádný individuální materiál. Pohádky jsou zcela abstraktní vzorce.
Primitivní pohádky – na rozdíl od pohádek moderních – obsahují zkušenosti našich předků, které získali při setkání s archetypickým světem. Proto jsou často hrůzyplné a vystupují v nich nadpřirozené či božské bytosti. Marie-Louise von Franz s nadhledem a smyslem pro humor interpretuje několik takových pohádek a při tom zkoumá proměnlivé obrazy dvou archetypů zásadně ovlivňujících lidský život a mezilidské vztahy, které analytičtí psychologové označují jako animus a anima.
Základem knihy, kterou po autorčině smrti připravil k vydání Daryl Sharp, je série jejích přednášek v Institutu C. G. Junga v Los Angeles. Do rukopisného materiálu, nalezeného v autorčině pozůstalosti, záměrně zasahoval co nejméně, aby tak čtenářům umožnil bezprostřední setkání s jednou z nejvýznamnějších osobností analytické psychologie.

Marie-Louise von Franz, Ph.D., (1915–1998) patřila téměř třicet let k nejbližším spolupracovníkům C. G. Junga. Proslula psychologickými výklady mýtů, pohádek, snů a alchymických textů. Je autorkou mnoha knih o analytické psychologii.

Paní von Franz v knize interpretuje následující pohádky: Starý Šmajdapajda (Grimmové), Kouzelný kůň (Turkestán), Kari, dívka s dřevěnými šaty (Norsko), Kouzelník z pláně (Afrika), Černá princezna (Evropa), Panna carevna (Rusko).logo
vesteni_a_synchronicita

Věštění a synchronicita

Autor: Marie-Louise von Franz (všechny knihy tohoto autora)

Podtitul: Psychologie smysluplné náhody

Vazba: brož.
Rozměry: 120 x 190 mm
Počet stran: 158 stran

ISBN: 80-85880-33-4

Bohužel vyprodáno.

Marie-Louise von Franz se zabývá psychologickým pozadím věšteckých technik a významem smysluplné náhody, která může v nepřehledných situacích a při životně důležitých událostech sloužit člověku jako vodítko. Autorka byla dlouholetou spolupracovnicí
C.G. Junga, proslula psychologickými výklady mýtů, pohádek, snů a alchymie.

  Copyright © 2022 Emitos, spol. s r.o.